На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 
Головна сторінка
Про нас
Громадська приймальня
Місце розташування, природні умови
Геологічна будова і тектоніка
Рельєф
Клімат
Метеорологічні показники
Гідрологія
Грунтовий покрив
Рослинний світ
Тваринний світ
Послуги
Еколого-просвітницький центр
Музей природи в с. Зеленів
Екологічні стежки та еколого-туристичні маршрути
Реалізація посадкового матеріалу
Основні види діяльності, завдання
Охорона екосистем
Наукова діяльність
Рекреація (Туризм)
Екологічна освіта і виховання
Плани роботи відділів
Новини, оголошення, інформація
Таксаційний опис та плани лісонасаджень
Інформація щодо природокористування
Відеотека
Фотогалерея
Зима
Весна
Літо
Осінь
Друкована продукція
Наше видавництво
Про НПП в Україні та світі
Співробітництво
Міжнародне
Співпраця з громадськістю
Річні плани закупівель
Інформація про конкурсні торги
Договора оренди
Контактна інформація
Основні види діяльності, завдання   »   Рекреація (Туризм)

    Рекреаційна діяльність національного природного парку "Вижницький" проводиться у відповідності до «Положення про рекреаційну діяльність у межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду України», затвердженого наказом Мінприроди України 22.06.2009 р. №330 та Проекту організації території НПП «Вижницький, затвердженого наказом Мінприроди України

 14. 03. 2011 р. № 76.
    Рекреаційна діяльність в НПП «Вижницький» здійснюється в господарській зоні, зонах регульованої і стаціонарної рекреації, та на прилеглих до парку територіях. Парк виконує завдання по організації рекреаційної інфраструктури, поширює мережу еколого-туристичних маршрутів і екологічних стежок, рекреаційних зон з метою створення сприятливих умов для відпочинку й екологічної інформованості відвідувачів парку. В зонах рекреації залежно від комплектації об'єктів інфраструктури облаштовуються рекреаційні пункти та рекреаційні площадки різних типів.

На даний час на території парку, в місцях традиційного відвідування рекреантів та туристів, функціонують два рекреаційні пункти з широким набором відпочинкової інфраструктури (альтанки, гойдалки, столи з лавочками, мангали, волейбольні площадки, туалети тощо) – "Велика розчищ" (урочище Сухий, район смт. Берегомет) і "Лужки" (урочище Лужки, с. Виженка). Вони постійно реконструюються та дооблаштовуються. Також облаштовано 25 рекреаційних площадок різних типів (в урочищах Стебник, Сухий, Малий Стіжок, Солонець, Лужки, приофісній території, на маршруті "Коромисло"). До послуг бажаючих здається подобово "Рекреаційний будиночок" в урочищі Стебник.

    Також НПП «Вижницький» пропонує Вашій увазі незабутні, дуже цікаві еколого-туристичні маршрути та екологічні стежки, розроблені відділом рекреації та благоустрою. Вони пролягають по території парку, та прилеглих територіях. Екскурсійні маршрути  передбачають відвідування пам’яток природи, історико-архітектурних пам’яток, а також безмежну красу панорам та мальовничих краєвидів, які можна споглядати з висоти пташиного польоту.
    На Ваш вибір пропонуються маршрути різного ступеня протяжності та рівня складності.

           РЕКРЕАЦІЙНІ ОБ'ЄКТИ

ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ ТА

ЕКОЛОГО-ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ

1. Екологічна стежка "Стіжок"

Протяжність – 4 км, тривалість – 2 години. Маркування – коричневі ромби на білому тлі. Бере початок на відстані 1 км від центрального офісу; пішохідна, кільцева.

    Добре знане в регіоні урочище Стіжок, що є візитною карткою селища Берегомет та перлиною національного природного парку "Вижницький", розташоване на правому березі річки Сірет. Воно вражає своєрідністю рельєфу, оригінальністю барв лісових насаджень (в залежності від пори року), буйними травами на сіножатях, джерелами цілющої води.
    Найвища точка сягає 782,4 м. н. р. м., на якій облаштоване місце для відпочинку, оглядова площадка на навколишні краєвиди. Тут традиційно полюбляють зустрічати свій перший світанок  дорослого життя випускники. Поруч можна оглянути серію скельних утворень різних форм та тектонічну печеру «Довбуша» довжиною 10 м. і висотою 3,5 м.
    Тут ви зможете побачити куточки справжньої буковинської природи.

2. Історико-релігійна екологічна стежка «Спадщина»
   Протяжність – 3км, тривалість проходження – 2год. Маркування – три смуги: дві білого і одна зеленого кольорів. Бере початок на відстані 18 км від центрального офісу;пішохідна, кільцева.

Стежка бере початок у м.Вижниця, і має на меті ознайомити відвідувачів з багатою релігійною історичною спадщиною, яку залишили по собі нащадки невеличкого містечка різного віросповідання на протязі останніх століть. Від контори Вижницького лісництва підіймаємося в урочище Судилів. Таку назву ця місцина отримала ще з часів панування турків. На цьому пагорбі засудили  бабусю, яка втопила турка у бочці, з якої він хотів напитися. Відтоді всіх, хто не хотів платити данину, збирали на цьому пагорбі, били і катували. Через те, що звідси постійно було чути крики засуджених, місцину назвали Судиловом, де на пагорбах стоять дві каплиці.
Історична альтанка, зі склепом під нею, збудована греко-католиком Вільгельмом Крюгером. На другому пагорбі видніється нова каплиця Архангела Михаїла, збудована за ініціативи та сприяння директора НПП «Вижницький». За дорогою вгору джерело питної води «Бик». Слідуючи маркуванню, проходимо до букового лісу і ним спускаємось до Вижниці. З пагорба відкривається чудовий краєвид на долину річки Черемош  і сусідню Івано-Франківську область. Далі по маршруту знайомимося з 4 релігійними об'єктами,  першою хатою, з якої за переказами старожилів починалося будівництво м. Вижниця; головною єврейською святинею "Темпель рабина"  – побудована у мавританському стилі.   На сьогодні від комплексу збереглася будівля колишньої синагоги, в якій розташований адміністративний корпус маслозаводу, та палац цадика.


 

' target="_blank" rel="noreferrer noopener">

3. Еколого-туристичний маршрут «Мальовничі краєвиди Кінашки»

    Протяжність – 7км, тривалість – 4год. Маркування – дві смуги: синього і зеленого кольорів. Бере початок на відстані 14 км від центрального офісу; пішохідний, кільцевий.
 Маршрут починається від колишньої бурової «Лопушнянська 4». Щоб туди дістатися треба звернути з траси Чернівці – Долішній Шепіт на хутір Лекече, який добре знаний своїми принадами. Садиба «Лекече», куди здавна приїжджає велика кількість любителів тихого спокійного відпочинку. По дорозі, ліворуч, на березі річки Лекече, розташований монастир на честь святої мучениці Ірини, який був освячений 21 липня 2011 року. Праворуч зможете побачити геологічну пам’ятку природи місцевого значення  – Лекечинські скелі. Тут часто тренуються скелелази, туристи влаштовують наметові табори.  На роздоріжжі, біля каплички, можна напитися з джерела прохолодної води. Тут, повераємо  ліворуч і звивистою дорогою підіймаємось до колишньої бурової. Повз дорогу, на протязі сезону місцеві жителі збирають гарні врожаї грибів – боровиків. На вершині Кінашського хребта відкриваються чудові краєвиди на Путильщину: долина річки Товарниця, а вдалині в ясну погоду видно Чорногірський хребет. Також звідси можна пройти на перевал Німчич. Стежка проходить через гору Кінашка (висота 1081,5 м н. р. м.). Звідси спускаємось в бік Товарниці, щоб помилуватися унікальними скельними утвореннями. На галявині росте чорниця, лісові ягоди. По дорозі відкриваються чудові краєвиди по обидві сторони гірського хребта, а легені наповнюються цілющим повітрям, настояним на запахах високогірних трав та лісів.

4. Еколого - туристичний маршрут "Кам'яне кільце парку"


    Протяжність – 12 км, тривалість –8 годин. Маркування – дві смуги: біла і червона.Бере початок на відстані 32 км від центрального офісу; пішохідний, кільцевий.

    Маршрут починається і завершується на території НПП "Вижницький" на рекреаційному пункті "Лужки" в однойменному урочищі, але значна його частина проходить сусіднім Путильським районом. Звивистою дорогою підіймаємось на перевал Німчич (висота  586мн. р. м.). Це одне з найбільш мальовничих місць у Буковинських Карпатах.

    На перевалі функціонує міжнародний гірськолижний туристично-розважальний комплекс «Перевал Німчич» та пропонує туристам весь спектр розваг, разом з якісним відпочинком.
Але основною принадою даного маршруту слугує одне з творінь природи, унікальна геологічна пам’ятка природи – Протяте каміння, що вражає своєю оригінальністю, величністю та індивідуальністю.
Повертаючись через урочище Лужки, ми можемо побачити численні водоспади та скельні відслонення, а також спробувати мінеральні води з «цілющих» джерел.

5. Еколого - туристичний маршрут "До джерела Лужки"

    Протяжність – 7 км, тривалість – 4 години, маркування – дві смуги: біла і синя. Бере початок на відстані 32 км від центрального офісу; пішохідний, лінійний.

    Маршрут починається з рекреаційного пункту Лужки в однойменному урочищі і проходить по господарській дорозі. По всій протяжності маршруту відвідувачі побачать численні водоспади на річці, лівих і правих притоках р. Виженка, утворених у вигодсько-пасечнянських пісковиках. Висота каскадів від 3 до 15 м. Мальовничі скельні утворення: ворота – утворені руслом річки Виженка, Біла та Чорна скали, скельні утворення з відслоненнями порід, складки відвалів верхньострийської підсвіти.
    І, власне, саме джерело "Лужки" – гідрологічна пам’ятка природи місцевого значення. Унікальністю є те, що воно являється одним з трьох в Європі за рідкісним хімічним складом. Його специфічна кисла слабомінералізована сульфатна вода має рідкісний сульфатно-алюмінієво-залізистий склад з присутністю нікелю, кобальту, марганцю та інших мікроелементів і відноситься до лікувальних при захворюванні на анемію. Поблизу розміщені туристичні бази «Краб», «Трембіта». Та й з самого села Виженка, відпочиваючі приходять попити цієї води, так як її лікувальні властивості втрачаються через 2 – 4 год. Ще через 300 метрів, навпроти бази «Трембіта» пробурена свердловина глибиною 150,0 м., вода якої газує сірководнем (можливо метаном), з неприємним запахом, по типу «Боржомі».
    Вздовж маршруту облаштовані та постійно доповнюються  рекреаційні площадки різних типів, що, підвищує привабливість місцевості.

6. Еколого - туристичний маршрут "До печери Довбуша"

    Протяжність – 9,5 км, тривалість – 6 годин, маркування – дві смуги: зеленого і червоного кольорів. Бере початок на відстані 18 км від центрального офісу; пішохідний, лінійний.

    Мета даної подорожі – доторкнутись до історії власноруч. Відвідати печеру знаменитого опришка Олекси Довбуша, де він перебував у 1741-1742 роках,у навколишніх поселеннях: Вижниці, Путилі, Розтоках, Довгопіллі, і за переказами переховувався саме в цій печері. Точніше, вона з’єднується з галицьким берегом р. Черемош підземним ходом, через який опришки рятувались від жандармів.
Печера Довбуша — геологічна пам'ятка природи місцевого значення. Статус надано з метою збереження мальовничого скельного комплексу з печерою, розташованого на схилі хребта Берізка, що в масиві Покутсько-Буковинських Карпат. Печера являє собою вертикальну похилену тріщину тектонічного походження в пісковиках. Довжина – 22 м, ширина ходу — до 1,5 м, висота 3—6 м.
Далі, дорогою до перевалу Німчич з вершин Верхріччя (834,3) та Берізка (822,5) на хребті можна помилуватися чудовими краєвидами на навколишні пейзажі та долини.

 

7. Еколого-туристичний маршрут "Назарова криниця" 

    Протяжність – 9,5 км, тривалість – 6 годин, маркування – дві смуги: зеленого і жовтого кольорів. Бере початок на відстані 18 км від центрального офісу; пішохідний, кільцевий.

Цей маршрут присвячений пам'яті нашого славетного земляка, народного артиста України Назарія Назаровича Яремчука і покликаний ознайомити туристів з тією місциною, де він народився, та природними об'єктами, біля яких любив бувати і які були любі його серцю. Ключовими пунктами маршруту є Вічовий майдан м. Вижниці, садиба-музей Назарія Яремчука, природні джерела«Назарова криниця» і «Діяна». Поляна Гуцулове, урочище Станки і потік Лісківець.
    Дорога проходить стежкою буково-дубовим лісом, мальовничими галявинами, стрімкими під’йомами та спусками, березовим гаєм. Довколишні краєвиди – це ідилія для міського жителя.

8. Еколого - туристичний маршрут "Коромисло"

    Протяжність – 7,5 км, тривалість – 5 годин, маркування – синій прямокутний ромб на тлі білого прямокутника. Бере початок на відстані 7 км від центрального офісу; пішохідний, лінійний.

Коромисло – пристрій для переноски на плечі двох відер води. Таку назву отримав і цей маршрут, адже він поєднує дві річечки Стебник і Сухий.
    Неподалік, по господарській дорозі розміщене приватне рибне господарство, де розводять річкову форель. За ним розміщений дитячий літній табір відпочинку "Ойкос" Чернівецької міської ради, який охоче приймає молодь. Стебник і Сухий. Закінчується маршрут в долині р. Сухий біля автомобільної дороги.
    Даний маршрут користується великою популярністю у відпочиваючих літнього та наметових таборів, рекреаційного будиночка. Коротка промаркована стежина дає змогу любителям прогулянки лісом  безпечно пересуватися та не заблукати. По дорозі туристи можуть назбирати грибів-боровиків, які ростуть обабіч стежки. На галявинах ростуть лікарські та червонокнижні рослини, соковиті суниці. Подолавши хребет – найвищу точку, спускаємось в долину річки Сухий, де зосереджена велика кількість облаштованих зон для відпочинку.

9. Еколого-туристичний маршрут "По пасму Волотів" 

Протяжність – 15 км, тривалість – 8 годин, маркування – дві смуги: білого і червоного кольорів. Бере початок на відстані 5 км від центрального офісу; пішохідний, лінійний.

    Початок маршрут бере з долини р. Сухий в однойменному урочищі, підіймається на хребет Волотів, тут натикаємось на кам’яну гряду – виходи скельних порід розкидані на 50 метрів. На поляні перед відвідувачами відкриваються чудові краєвиди – широкі луки, смарагдові ліси, тихі лісові стежки. Легені наповнюються цілющим гірським повітрям з ароматом лісових трав. На поляні Куриків у весняний період можна спостерігати унікальну поляну нарцисів, історія походження якої залишилася невідомою. Звідси можна помилуватися проміжною грядою Куриків, яка тягнеться між пасмом Биньків та Береговим пасмом Волотів. Стежка заглиблюється в ліс, далі виходить на гору Кругла (758 м. н. р. м.), звідки звертає на село Виженка. Кінець маршруту пролягає повз мальовничий ступінчастий семиметровий водоспад і спускається до річки Виженка.

 

10. Еколого - туристичний  маршрут "Від краю до краю"

    Протяжність – 12 км, тривалість – 7 годин, маркування – дві смуги: зеленого і білого кольорів. Берепочаток на відстані 7 км від центрального офісу; пішохідний, лінійний.

    Даний маршрут поєднує два рекреаційні пункти: «Велика розчищ» урочище Сухий,(смт.Берегомет) і «Лужки», урочище Лужки (с.Виженка). Тому він може бути складовою частиною кількаденного маршруту, що охоплює основні об'єкти рекреаційної та еколого-освітньої інфраструктури національного парку, зокрема еколого-просвітницький центр, музей природи в с. Зеленів та інші маршрути, прив'язані до РП "Лужки". Основними цікавинками цього маршруту є чудові краєвиди, які відкриваються з урочища Бука та хребта Биньків – в ясну погоду можна побачити Чорногірський хребет та Говерлу.  Скельна башта висотою 12-15 м. з залишками металічного хреста на ній, за переказами, його встановили ще за часів панування монголо-татарів для утвердження християнської віри оспівані.

 

11. Еколого - туристичний маршрут «Ойкос»

    Протяжність – 4,5 км, тривалість – 3 години, маркування – жовте коло на тлі білого квадрата. Бере початок на відстані 9 км від центрального офісу пішохідний, кільцевий.

    Маршрут названий на честь літнього молодіжного табору «Ойкос», що в перекладі з грецького означає «рідна домівка, рідна земля», Табір створений за ініціативи відділу у справах сім’ї та молоді Чернівецької міської ради. Тут за період літніх канікул мають змогу відпочити і оздоровитися до 400 дітей та учнівська молодь. Табір працює за оригінальною програмою, що ґрунтується на скаутських методиках – передбачає краєзнавчі екскурсії, туристичні походи та розважальні заходи. Головною особливістю відпочинку залишається екологічне виховання,навчання навичкам самостійного життя в природних умовах. Тому даний маршрут і має на меті еколого-пізнавальний характер. Під час прогулянки студенти та учнівська молодь мають змогу наочно ознайомитись з лікарськими, червонокнижними і решта видами рослинного світу, що зростають на лісових галявинах. Побачити і почути особливості поводження, місця перебування та проживання тварин. Провести змістовний відпочинок у віддаленому від цивілізації середовищі, де володарює природа.

12. Авто пішохідний маршрут "Цілющі джерела" 

 Протяжність – 70 км, тривалість – 7 годин, маркування – синя краплина на тлі прямокутника. Бере початок від центрального офісу, автопішохідний, радіальний.

Маршрут «Цілющі джерела» об’єднує п’ять мінеральних джерел: «Стіжок», «Бик», «Лужки», «Діяна», «Назарова криниця» із своєрідним хімічним складом та лікувальними властивостями, що власне підкреслює його особливість і цінність. Відвідати їх можна, як усі разом, так і кожне окремо.
    Місто Вижниця, селище Берегомет, села Черешенька, Багна і Виженка – населені пункти, через які пролягає наша подорож. В кожному з них є можливість ознайомитись з визначними місцями, побутом та гостинністю людей, своєрідною архітектурою, давніми звичаями і традиціями та смачною кухнею.
    Крім цього, у рекреаційних зонах парку, в урочищах Стіжок та Лужки, Ви зможете цікаво відпочити, використовуючи наявну тут інфраструктуру.
    Конфігурація маршруту передбачає, крім мінеральних джерел, відвідини еколого-просвітницького центру парку, музею садиби ім. Назарія Яремчука, Вижницького музею прикладного мистецтва, пам’ятки історії та архітектури, а також надає можливість побачити та відчути потужну силу і енергію первозданної природи, яка милує око, додає настрою, а найголовніше зцілює.

 

Ціни


на платні послуги в сфері рекреаційної таеколого-освітньої діяльності, пов’язаної з відвідуванням території та об’єктівприродно-заповідного фонду

НПП «Вижницький»


з/п

Найменування послуг

Розрахункова

Ціна (грн)

Ціна з

ПДВ(грн)

1.

1.1. Екскурсія маркірованими екологічними стежками (за одну особу, з супроводом  працівника парку)

1.2. Екскурсія маркірованими еколого-туристичними маршрутами  (за одну особу, з супроводом  працівника парку)

1.3. Екскурсія маркірованими еколого-туристичними маршрутами і екологічними стежками (за одну особу, без супроводу  працівника парку)

16,67

 

 

25,00

 

 

8,33

20,00

 

 

30,00

 

 

10,00

2.

Екскурсія до музею природи (с. Зеленів)

- для дорослих

- для дітей

 

16,67

8,33

 

20,00

10,00

3.

Екскурсія по еколого-просвітницькому центру (експозиція «Чотири пори року», куточок живої пророди та іхтіокуточок ,

- для дорослих

- для дітей

 

 

 

16,67

8,33

 

 

 

20,00

10,00

4.

Короткостроковий відпочинок (до однієї доби )

-   для дорослих

-   для дітей

 

 

16,67

8,33

 

 

20,00

10,00

5.

Стоянка автотранспорту у відведених місцях (до однієї доби):

-   автобусів

-   легкового автотранспорту

-   мотоцикли, моторолери

 

 

16,67

8,33

4,17

 

 

20,00

10,00

5,00

6.

Реалізація дров (в’язка)

16,67

20,00

7.

Користування  альтанками

 (до однієї доби)

 

41,67

 

50,00

8.

Користування мисливським будинком в ур. Стебник (5+2 спальних місця, альтанка, ставок, стоянка для автомобіля); (до однієї доби)

 

583,33

 

 

700,00


ПРИМІТКА:

1. Мінімальна кількістьтуристів при екскурсіях маркірованими еколого-туристичними маршрутами іекологічними стежками 10 осіб та не більше 20 осіб (одна група);

2. Вікова категорія для дітей, які оплачують надані рекреаційні послуги– від 7 до 16 років (дана пільга не стосується послуги «Екскурсія маркірованими еколого–туристичними маршрутами і екологічнимистежками»);

3. Звільняються від сплати за рекреаційні послуги учасники ВВв, АТО, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, інвалідів І-ІІ групи, дітей віком до 7-ми років, працівників НПП «Вижницький», а також при офіційному зверненні органів державної влади з проханням надати територію та рекреаційні послуги безкоштовно;

4. Проводять екскурсії і приймають оплату за рекреаційні    послуги працівники відділів еколого-освітньої роботи, рекреації, Солонецького ПНДВ та Вижницького ПНДВ з видачею розрахункових квитанцій.
Час проходження та протяжність еколого-туристичних маршрутів і екологічних стежок НПП «Вижницький»


з/п

Назва маршруту

Час проходження (год.)

Протяжність (км.)

1

«Спадщина»

2

3

2

«Стіжок»

2

4

3

«Камяне кільце парку»

8

12

4

«Від краю до краю»

7

12

5

«До печери Довбуша»

6

9,5

6

«Коромисло»

5

7,5

7

«По пасму Волотів»

8

15

8

«До джерела Лужки»

4

7

9

«Мальовничі краєвиди Кінашки»

5

7,5

10

«Назарова криниця»

6

9,5

11

«Цілющі джерела»

7

70


 


Більш детальну інформацію ви можете отримати зателефонувавши за номером:

 +38(03730)3-69-06 - приймальня чи

 +38(098)5891200 - Ілля

  

Copyright © 2008-2021,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA