На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 

    Рекреаційна діяльність національного природного парку "Вижницький" проводиться у відповідності до Проекту організації його території, затвердженого наказом Мінприроди України 14. 03. 2011 р. № 76.

    В зонах рекреації залежно від комплектації об'єктів інфраструктури облаштовуються рекреаційні пункти, рекреаційні площадки типів 1,2,3.

    На даний час в парку облаштовано два рекреаційні пункти з широким набором відпочинкової інфраструктури (альтанки, гойдалки, качелі, столи з лавочками, мангали, волейбольні площадки, туалети тощо) - "Велика розчищ" (урочище Сухий, район смт. Берегомет) і "Лужки" (урочище Лужки, с. Виженка). Вони постійно реконструюються та дооблаштовуються. Є в наявності 19 рекреаційних площадок різних типів (в урочищах Стебник, Сухий, Малий Стіжок, Солонець, Лужки, на маршруті "Коромисло"). До послуг рекреантів "мисливський будинок" в урочищі Стебник.

           РЕКРЕАЦІЙНІ ОБ'ЄКТИ

ЕКОЛОГІЧНІ СТЕЖКИ ТА ЕКОЛОГО-ТУРИСТИЧНІ МАРШРУТИ

1. Екологічна стежка "Стіжок"

Протяжність - 4 км, тривалість - 2 години.

     Добре знане в регіоні урочище Стіжок, що є візитною карткою селища Берегомет та перлиною національного природного парку "Вижницький", розташоване на правому березі річки Сірет. Воно вражає своєрідністю рельєфу, оригінальністю барв лісових насаджень (в залежності від пори року), буйними травами на сіножатях, численними джерелами цілющої води.

     Тут ви зможете побачити куточки справжньої буковинської природи.

2. Еколого-туристичний маршрут "По пасму Волотів" 

Протяжність - 15 км, тривалість - 8 годин (пішохідний, одноденний).

Початок маршрут бере з долини р. Сухий в однойменному урочищі, піднімається на Волотівський хребет і вкінці спускається до річки Виженка. Перед відвідувачами відкриваються чудові краєвиди передгір'я Карпат - широкі луки, смарагдові ліси, тихі лісові стежки. Легені наповнюються цілющим гірським повітрям з ароматом лісових трав. На поляні Куриків у весняний період можна спостерігати унікальну поляну нарцисів, звідси можна помилуватися проміжною грядою Куриків, яка тягнеться між пасмом Біньків та основною Волотівською грядою. Вкінці маршрут пролягає повз мальовничий ступінчастий семиметровий водоспад.

 

3. Еколого - туристичний маршрут "До джерела Лужки"

Протяжність - 7 км, тривалість - 4 години (пішохідний, одноденний).

Маршрут починається від рекреаційного пункту Лужки в однойменному урочищі і проходить по господарській дорозі. Відвідувачі побачать мальовничі скельні ворота, утворені руслом р. Виженка і бурхливий трьохступінчастий водоспад, численні водоспади на лівих і правих притоках р. Виженка та скельні утворення з відслоненнями порід і власне, саме джерело "Лужки". Його специфічна кисла слабомінералізована сульфатна вода має рідкісний сульфатно - алюмінієво-залізистий склад з присутністю нікелю, кобальту, марганцю та інших мікроелементів і відноситься до лікувальних при захворюванні на анемію. Вздовж маршруту облаштовано, відновлюється та планується до облаштування 9 рекреаційних площадок різних типів, що, безперечно,підвищує привабливість місцевості.

4. Еколого - туристичний маршрут "Коромисло"

Протяжність - 7,5 км, тривалість - 5 годин (пішохідний, одноденний).

Перший етап маршруту проходить по господарській дорозі в долині р. Стебник і знайомить відвідувачів з окремими об'єктами господарської діяльності: будівництво нової контори ПНДВ, мисливський будинок, обладнані джерела води, приватне рибне господарство, дитячий табір відпочинку "Ойкос". Від "Ойкоса " відвідувачі незамітною стежкою заходять в ліс, піднімаються до квартальної просіки і далі реверсною стежкою прямують до перевалу між долинами річок Стебник і Сухий. Закінчується маршрут в долині р. Сухий біля автомобільної дороги.

 

5. Еколого - туристичний маршрут "Теренами НПП "ВИЖНИЦЬКИЙ"

Протяжність - 164 км (автомобільний, одноденний) 

Місто Чернівці - смт. Берегомет (еколого - просвтницький центр) - ур. Сухий (рекреаційний пункт "Велика розчищ") - с. Зеленів (музей природи) - м. Чернівці. 

6. Еколого - туристичний  маршрут "Від краю до краю"

Протяжність - 12 км, тривалість - 7 годин (пішохідний, одноденний)

Рекреаційний пункт "Велика розчищ" - урочище Бука - хребет Бінків (скельна башта) - рекреаційний пункт "Лужки". Маршрут цікавий  тим, що поєднує два базові рекреаційні пункти: "Велика розчищ" і "Лужки" та може бути складовою багатоденного туристичного маршруту, що охоплює основні об'єкти рекреаційної та еколого - освітньої інфраструктури національного парку, зокрема еколого - просвітницький центр, музей природи в с. Зеленів та інші маршрути, прив'язані до РП "Лужки". Основними цікавинками цього маршруту є чудові краєвиди, які відкриваються з урочища Бука та хребта Біньків по обидві сторони стежки та скельна башта з залишками металічного хреста на ній, оспівані в легендах.

 

7. Еколого - туристичний маршрут "До печери Довбуша"

Протяжність - 9,5 км, тривалість - 6 годин (пішохідний, одноденний)

Урочище Лісківець (від автомобільної дороги в с. Виженка) - західна границя парку - печера Довбуша - перевал Німчич - рекреаційний пункт "Лужки". Маршрут починається і закінчується на території національного парку, але значна його частина пролягає сусіднім Путильським районом, де землекористувачем є Карпатський держспецлісгосп АПК. Печера Довбуша і перевал Німчич знаходяться за межами парку на території Путильського району, є досить відомими і популярними в туристичних колах.

 

8. Еколого - туристичний маршрут "Кам'яне кільце парку"

Протяжність - 12 км, тривалість - 8 годин (пішохідний, одноденний)

Маршрут починається і завершується на території НПП "Вижницький" на рекреаційному пункті (РП) "Лужки" в однойменному урочищі. Але значна його частина проходить сусіднім Путильським районом, де землекористувачем є Карпатський ДСЛ АПК. Маршрут цей, як і попередній "До печери Довбуша" може стати складовою кількаденного туристичного маршруту з базуванням туристичної групи на РП "Лужки". Він привабливий тим, що знайомить відвідувачів з унікальними кам'яними утвореннями, основними з яких є урочище Протяте Каміння на Путильщині, Чорна та Біла скали і мальовничі відслонення порід в урочищі Лужки.

9. Еколого-туристичний маршрут «Мальовничі краєвиди Кінашки»
Протяжність – 7км, тривалість – 4год, маркування дві смуги: синього і зеленого кольорів.
 Маршрут починається від колишньої бурової «Лопушнянська 4», господарською дорогою пологим підйомом піднімаємось до Кінашського гірського хребта. Звідси відкриваються чудові краєвиди на Путильщину: долина річки Товарниця, а вдалині в ясну погоду видно Чорногірський хребет. Стежка проходить через гору Кінашку (висота 1081,5 м н. р. м.). Звідси спускаємось метрів 300 в сторону Товарниці, щоб полюбуватися унікальними скельними утвореннями. Повертаємось до Кінашки і далі гірським хребтом змішаним хвойно-листяним лісом і галявинами прямуємо до границі Берегометського лісництва з Лопушнянським. По дорозі відкриваються чудові краєвиди по обидві сторони гірського хребта, а легені наповнюються цілющим повітрям, настояним на запахах високогірних трав та лісів.

 

10. Історико-релігійна екологічна стежка «Спадщина»
Протяжність – 3км, тривалість проходження – 2год, маркування – три смуги: дві білого і одна зеленого кольорів.
Маршрут починається і закінчується біля контори Вижницького  ПНДВ. Йдемо праворуч лісовою стежкою, яка приводить до першого об'єкту маршруту – історичної альтанки зі склепом під нею, на другому пагорбі видніється нова капличка, а за дорогою вверх - джерело питної води «Бик».  Вертаємось до альтанки і повертаючи праворуч піднімаємося вгору до телевізійного ретранслятора. Слідуючи маркуванню, проходимо до букового лісу і ним спускаємось до Вижниці. З пагорба відкривається чудовий краєвид на долину річки Черемош  і сусідню Івано-Франківську область. Далі по маршруту знайомимося з 4 релігійними об'єктами, та  першою хатою, з якої за переказами старожилів починалося будівництво м. Вижниця.


 

11. Еколого-туристичний маршрут "Назарова криниця" 

Маршрут кільцевий, загальна протяжність 9.5 кілометрів, час проходження 6 годин, маркування – дві полоси: зеленого і жовтого кольорів.

Цей маршрут присвячеий пам'яті нашого славетного земляка, народного артиста України Назарія Назаровича Яремчука і покликаний ознайомити туристів з тією місциною, де він народився, та природними об'єктами, біля яких любив бувати і які були любі його серцю. Ключовими пунктами маршруту є Вічовий майдан м.Вижниці, садиба-музей Назарія Яремчука, природне джерело “Назарова криниця” та поляна Гуцулове, урочище Станки і потік Лісківець.
    

 ЕЛЕКТРОННА ВЕРСІЯ БУКЛЕТІВ 

 

Ціни

на платні послуги в сфері рекреаційної та еколого-освітньої діяльності,

пов’язаної з відвідуванням території та об’єктів природно-заповідного

фонду НПП «Вижницький»

 

з/п

Найменування послуг

Розрахункова ціна

Ціна з ПДВ

1.

Екскурсії маркірованими еколого-туристичними маршрутами і екологічними стежками (одна особа)

16,67

20,00

2.

Екскурсії до музею природи (с.Зеленів), еколого-просвітницького центру, еколого-просвітницького та науково-дослідного центру з відтворення зубра

-         для дорослих

-         для дітей

 

 

 

 

 

16,67

8,33

 

 

 

 

 

20,00

10,00

3.

Короткостроковий відпочинок (до однієї доби)

-         для дорослих

-         для дітей

 

 

16,67

8,33

 

 

20,00

10,00

4.

Стоянка автотранспорту у відведених місцях (до однієї доби):

-         автобусів

-         легкового транспорту

-         мотоцикли, моторолери

 

 

16,67

8,33

4,17

 

 

20,00

10,00

5,00

5.

Реалізація дров (в’язка)

8,33

10,00

6.

Користування альтанками (до однієї доби)

41,67

50,00

7.

Користування мисливським будинком в ур. Стебник (до однієї доби)

333,00

400,00

Примітка: 1. Встановити мінімальну кількість туристів при екскурсіях маркірованими еколого-туристичними маршрутами і екологічними стежками 10 осіб та не більше 20 осіб.

                 2. Вікова категорія для дітей, які оплачують надані рекреаційні     послуги – від 7 до 16 років. (дана пільга не стосується послуги "Екскурсії маркірованими еколого-туристичними маршрутами і екологічними стежками").         

                3. Доручається проводити екскурсії і приймати оплату за рекреаційні послуги працівникам НПП «Вижницький», а саме відділам екологічної освіти, рекреації та благоустрою, Солонецькому ПНДВ та Вижницькому ПНДВ з видачею розрахункових квитанцій.

                4. Від сплати за рекреаційні послуги звільняються учасники  ВВв, АТО, ліквідатори  аварії на ЧАЕС, інваліди І –ІІ груп, діти віком до 7-ми років і працівники НПП «Вижницький».

 

Час проходження та протяжність еколого-туристичних маршрутів і екологічних стежок НПП «Вижницький»

 

з/п

Назва маршруту

Час проходження (год.)

Протяжність (км.)

1

«Спадщина»

2

3

2

«Стіжок»

2

4

3

«Камяне кільце парку»

 8

12

4

«Від краю до краю»

7

12

5

«До печери Довбуша»

6

9,5

6

«Коромисло»

5

7,5

7

«По пасму Волотів»

8

15

8

«До джерела Лужки»

4

7

9

«Мальовничі краєвиди Кінашки»

5

7,5

10

«Назарова криниця»

6

9,5

 

  

Copyright © 2008-2018,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA