На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 
Основні види діяльності, завдання   »   Охорона екосистем

Понад 90% території НПП «Вижницький» вкрито лісами із значною участю у складі деревостанів Abies alba, Fagus sylvatica та Picea abies. Саме тому одним з найважливіших завдань національного парку є охорона лісових екосистем.


Охорона території національного природного парку «Вижницький» покладається на його службу охорони, яка  забезпечує додержання режиму території, а також збереження, відтворення та раціональне використання природних комплексів і ресурсів у межах його території.

 

Основними завданнями служби держохорони є:

  • забезпечення додержання режиму охорони території та об’єктів території парку
  • попередження та припинення порушень природоохоронного законодавства на території парку
  • лісовідновлення
  • впровадження біотехнічних заходів

 

З метою забезпечення охорони ландшафтного та біотичного різноманіття, відтворення та раціонального використання природних ресурсів національного парку його територія поділяється на такі функціональні зони:

  • заповідна зона – 2153 га
  • зона регульованої рекреації – 5223,1га
  • зона стаціонарної рекреації – 49,2 га
  • господарська зона – 3812,7 га

 

Заповідна зона призначена для охорони та відновлення найбільш цінних природних комплексів національного природного парку.


Зона регульованої рекреації призначена для короткострокового відпочинку та оздоровлення населення.


Зона стаціонарної рекреації призначена для розміщення готелів, мотелів, кемпінгів та інших стаціонарних об’єктів обслуговування відвідувачів парку.


У межах господарської зони здійснюється господарська діяльність, спрямована на виконання поставлених перед парком завдань, знаходяться населені пункти, об’єкти комунального призначення національного парку, а також землі інших землевласників та землекористувачів, включених до складу парку, на яких господарська діяльність здійснюється з додержанням загальних вимог щодо охорони навколишнього природного середовища.

  

Copyright © 2008-2018,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA