На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 
Головна сторінка
Про нас
Наш керівник
Структура управління
Громадська приймальня
Місце розташування, природні умови
Геологічна будова і тектоніка
Рельєф
Клімат
Метеорологічні показники
Гідрологія
Грунтовий покрив
Рослинний світ
Тваринний світ
Основні види діяльності, завдання
Охорона екосистем
Наукова діяльність
Рекреація (Туризм)
Екологічна освіта і виховання
Плани роботи відділів
Послуги
Еколого-просвітницький центр
Музей природи в с. Зеленів
Екологічні стежки та еколого-туристичні маршрути
Реалізація посадкового матеріалу
Новини, оголошення, інформація
Статті, збірники, газети
Таксаційний опис та плани лісонасаджень
Інформація щодо природокористування
Відеотека
Фотогалерея
Зима
Весна
Літо
Осінь
Друкована продукція
Наше видавництво
Про НПП в Україні та світі
Співробітництво
Міжнародне
Співпраця з громадськістю
Річні плани закупівель
Інформація про конкурсні торги
Контактна інформація
« назад до переліку

 

Шкода від спалювання листя і сухої трави різностороння і має негативні наслідки і для здоров'я людини, і для природи. На превеликий жаль, українці рідко надають цьому ваги.
Навесні, коли сходить сніг, а також пізньої осені, деякі люди спалюють суху траву. Ті, хто заявляє, що спалювання минулорічної трави необхідне, помиляються самі і вводять в оману інших. Кожен акт підпалу є злочином проти тендітного світу природи. Головна небезпека полягає у провокуванні лісових пожеж і руйнуванні екосистеми. Гине насіння рослин і трав на землі і під землею,не ростуть трава і квіти, бідніє видовий склад рослинності, знищуються комахи, які беруть участь в процесі формування грунту, що приводить до зниження родючості. Випалювання трави є причиною загибелі кладок яєць та місць гніздування птахів У вогні страждають звірі, плазуни, земноводні: особливо новонароджені зайчата, їжаки, жаби. При сильній трав'яній пожежі гинуть практично всі тварини, що живуть в сухій траві або на поверхні грунту. Хтось згорає, хтось задихається в диму. На згарищах дуже часто знаходяться згорілі пташині гнізда зі слідами яєць, обгорілих равликів, гризунів, дрібних плазунів. Кожен підпал трави наносить непоправної шкоди навколишній природи.
Провідним фахівцем з екологічної освіти НПП «Вижницький» була проведена бесіда на тему «Не спалюйте суху траву» для учнів 5 – 7 класів Міліївської ЗОШ І – ІІІ ст. та Іспаської ЗОШ І – ІІІ ст. Школярам було запропоновано переглянути фото, на яких зображено наслідки підпалу трави. Здається не було байдужих, коли вони розглядали обгорілу жабку, підпаленого їжачка, лелеку, який полетів в поле шукати їду, підпалив крила і не зміг злетіти, лисенятко, яке обвуглилося від вогню, черепашку, яка також згоріла. Також учням було роз’яснено і показано на фото, як вогонь знищує дерева в лісі та лісосмугах і які наслідки від цього. думаємо, що після проведеної бесіди байдужим не залишився ніхто, і що, учні зрозуміли, що луг, ліс, поле - це дім братів наших менших, а в дім треба заходити з повагою.

  

Copyright © 2008-2019,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA