На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 
« назад до переліку

 

    Всесвітній день водно-болотних угідь відзначається 2 лютого для того, щоб привернути увагу та поширити інформацію про цінність водно-болотних угідь для людства і планети. Саме  в цей день у 1971 році в іранському місті Рамсар відбулося прийняття  Конвенції про водно-болотні угіддя, що мають міжнародне значення, головним чином як середовище існування водоплавних птахів. Уперше Всесвітній день водно-болотних угідь відзначили у 1997 році.
    У 2018 році головною темою Всесвітнього дня водно-болотних угідь є "Водно-болотні угіддя для збалансованого розвитку міст". Річки, ставки, озера, затоки та узбережжя - ці та інші водно-болотні угіддя у містах роблять їх більш привабливими та придатними для життя. Наприклад,водно-болотні  угіддя зменшують вплив повеней, поповнюють запаси питної води, очищують воду, створюють міські зелені зони тощо. Цінність водно-болотних угідь у містах зростає разом із тим, як численність населення міст продовжує зростати, на сьогодні складаючи вже 4 мільярди людей. Люди переїжджають до міст у пошуках робочих місць та кращої долі. Очікується,що 2050 року в містах буде жити приблизно 66% населення планети. На жаль, більшість людей не усвідомлюють цінність та важливість водно-болотних угідь. Як правило, у містах такі ділянки розглядаються як пустки і звалища, вони засипаються, і їхні території відводяться під забудову тощо. Вчені підрахували, що з 1990 року зникло приблизно 64% водно-болотних угідь, у той час як площі міст значно зросли.
    Головною метою Всесвітнього дня водно-болотних угідь цього року є підвищення рівня знань та поширення інформації про те, як міські заболочені ділянки сприяють збалансованому розвитку міст.

  

Copyright © 2008-2018,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA