На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 
Головна сторінка
Про нас
Структура управління
Громадська приймальня
Місце розташування, природні умови
Геологічна будова і тектоніка
Рельєф
Клімат
Метеорологічні показники
Гідрологія
Грунтовий покрив
Рослинний світ
Тваринний світ
Основні види діяльності, завдання
Охорона екосистем
Наукова діяльність
Рекреація (Туризм)
Екологічна освіта і виховання
Плани роботи відділів
Послуги
Еколого-просвітницький центр
Музей природи в с. Зеленів
Екологічні стежки та еколого-туристичні маршрути
Реалізація посадкового матеріалу
Новини, оголошення, інформація
Статті, збірники, газети
Таксаційний опис та плани лісонасаджень
Інформація щодо природокористування
Відеотека
Фотогалерея
Зима
Весна
Літо
Осінь
Друкована продукція
Наше видавництво
Про НПП в Україні та світі
Співробітництво
Міжнародне
Співпраця з громадськістю
Річні плани закупівель
Інформація про конкурсні торги
Контактна інформація

Територія національного природного парку «Вижницький» відноситься до басейну р.Дунай і знаходиться в басейнах двох  основних річок Буковинських Карпат - Черемошу (права притока р. Прут) та Сірету (ліва притока р. Дунай). Приблизно 60%  її належить до басейну Черемошу, решта - Сірету.


Черемош є найбільшою за водністю притокою р. Прут, обмежуючи з заходу та північного заходу територію парку. Гідрологічну мережу його водозбору в межах парку утворює його права притока р. Виженка (з правою притокою р. Мал. Виженка) - найбільший водний потік НППВ. Довжина самої Виженки в межах власне парку 12 км, площа водозбору 43.1 км², або 55% всієї площі парку. Свій початок вона бере на північно-східному схилі безіменної гори на висоті понад 880 м і впадає в Черемош на території м. Вижниця.

 

Водозбір р.Сірету дещо менший і займає 45% території НППВ. Його гідрографічну мережу складають потоки Стебник та Сухий з численними притоками. Загальна довжина річок цього водозбору в межах парку становить 86.8 км, густота гідрографічної мережі - 2.4км/км². Стебник є другою за величиною річкою парку з постійним водотоком. Бере початок на схилі північно-східної експозиції безіменної вершини пасма Смідоватий.


Потік Сухий дещо менший від Стебника, є також лівою притокою р.Сірет, утворюється злиттям декількох невеликих струмків що беруть початок на схилах поперечних пасом-перемичок на висотах 800-850 м. Загальна довжина понад 9 км, площа водозбору в межах парку 19.3 км².

 

Отже, гідрологічну мережу національного природного парку „Вижницький” складають малі річки, такі як Виженка, Стебник, Сухий, а також невеликі струмки Солонець і Славець.

 

Живляться всі водотоки за рахунок дощових, талих та підземних вод.


В весняно-літній та літньо-осінній періоди на всіх річках парку спостерігаються повені.


Стійкий льодовий покрив формується наприкінці грудня - початку січня і в залежності від погодних умов утримується на протязі 1.5-2 місяців.


Озер та типових боліт на території парку нема.


Головною принадою є загальновідоме з давніх часів джерело «Лужки» з рідкісним сульфатно-алюмінієво-залізистим складом. Дебіт 4м³/добу. Свої властивості вода втрачає за 2-3 години. Крім цього на території парку наявні джерела лікувального-столового типу «Нафтуся» та хлоридно-натрієві води (розсоли).

  

Copyright © 2008-2020,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA