На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 
Головна сторінка
Про нас
Громадська приймальня
Місце розташування, природні умови
Геологічна будова і тектоніка
Рельєф
Клімат
Метеорологічні показники
Гідрологія
Грунтовий покрив
Рослинний світ
Тваринний світ
Послуги
Еколого-просвітницький центр
Музей природи в с. Зеленів
Екологічні стежки та еколого-туристичні маршрути
Реалізація посадкового матеріалу
Основні види діяльності, завдання
Охорона екосистем
Наукова діяльність
Рекреація (Туризм)
Екологічна освіта і виховання
Плани роботи відділів
Новини, оголошення, інформація
Таксаційний опис та плани лісонасаджень
Інформація щодо природокористування
Відеотека
Фотогалерея
Зима
Весна
Літо
Осінь
Друкована продукція
Наше видавництво
Про НПП в Україні та світі
Співробітництво
Міжнародне
Співпраця з громадськістю
Річні плани закупівель
Інформація про конкурсні торги
Договора оренди
Контактна інформація

Територія національного природного парку «Вижницький» відноситься до басейну р.Дунай і знаходиться в басейнах двох  основних річок Буковинських Карпат - Черемошу (права притока р. Прут) та Сірету (ліва притока р. Дунай). Приблизно 60%  її належить до басейну Черемошу, решта - Сірету.


Черемош є найбільшою за водністю притокою р. Прут, обмежуючи з заходу та північного заходу територію парку. Гідрологічну мережу його водозбору в межах парку утворює його права притока р. Виженка (з правою притокою р. Мал. Виженка) - найбільший водний потік НППВ. Довжина самої Виженки в межах власне парку 12 км, площа водозбору 43.1 км², або 55% всієї площі парку. Свій початок вона бере на північно-східному схилі безіменної гори на висоті понад 880 м і впадає в Черемош на території м. Вижниця.

 

Водозбір р.Сірету дещо менший і займає 45% території НППВ. Його гідрографічну мережу складають потоки Стебник та Сухий з численними притоками. Загальна довжина річок цього водозбору в межах парку становить 86.8 км, густота гідрографічної мережі - 2.4км/км². Стебник є другою за величиною річкою парку з постійним водотоком. Бере початок на схилі північно-східної експозиції безіменної вершини пасма Смідоватий.


Потік Сухий дещо менший від Стебника, є також лівою притокою р.Сірет, утворюється злиттям декількох невеликих струмків що беруть початок на схилах поперечних пасом-перемичок на висотах 800-850 м. Загальна довжина понад 9 км, площа водозбору в межах парку 19.3 км².

 

Отже, гідрологічну мережу національного природного парку „Вижницький” складають малі річки, такі як Виженка, Стебник, Сухий, а також невеликі струмки Солонець і Славець.

 

Живляться всі водотоки за рахунок дощових, талих та підземних вод.


В весняно-літній та літньо-осінній періоди на всіх річках парку спостерігаються повені.


Стійкий льодовий покрив формується наприкінці грудня - початку січня і в залежності від погодних умов утримується на протязі 1.5-2 місяців.


Озер та типових боліт на території парку нема.


Головною принадою є загальновідоме з давніх часів джерело «Лужки» з рідкісним сульфатно-алюмінієво-залізистим складом. Дебіт 4м³/добу. Свої властивості вода втрачає за 2-3 години. Крім цього на території парку наявні джерела лікувального-столового типу «Нафтуся» та хлоридно-натрієві води (розсоли).

  

Copyright © 2008-2021,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA