На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 
Головна сторінка
Про нас
Громадська приймальня
Місце розташування, природні умови
Геологічна будова і тектоніка
Рельєф
Клімат
Метеорологічні показники
Гідрологія
Грунтовий покрив
Рослинний світ
Тваринний світ
Послуги
Еколого-просвітницький центр
Музей природи в с. Зеленів
Екологічні стежки та еколого-туристичні маршрути
Реалізація посадкового матеріалу
Основні види діяльності, завдання
Охорона екосистем
Наукова діяльність
Рекреація (Туризм)
Екологічна освіта і виховання
Плани роботи відділів
Новини, оголошення, інформація
Таксаційний опис та плани лісонасаджень
Інформація щодо природокористування
Відеотека
Фотогалерея
Зима
Весна
Літо
Осінь
Друкована продукція
Наше видавництво
Про НПП в Україні та світі
Співробітництво
Міжнародне
Співпраця з громадськістю
Річні плани закупівель
Інформація про конкурсні торги
Договора оренди
Контактна інформація

За геоботанічним районуванням України територія парку лежить на стику двох геоботанічних районів: більша частина її належить до Шешорсько-Красноїльського району ялиново-ялицево-букових і ялиново-буково-ялицевих лісів, а по лінії Виженка-Черешенька-Берегомет проходить межа Болехівсько-Берегометського району ялицево-букових лісів (його Покутсько-Буковинського підрайону).


У рослинному покриві території національного парку переважає лісова рослинність, яка за характером дуже відрізняється від решти території Українських Карпат переважанням буково-ялицевих та ялицево-букових лісів. Це пов’язане із більш м’яким та теплим кліматом даної території, оскільки бук і ялиця значно теплолюбивіші породи, ніж ялина. В комплексі із лісовою рослинністю зустрічаються ділянки післялісових лук (на схилах та гребнях) здебільшого антропогенного походження, виходи каміння, ділянки сіровільшаників на річкових терасах.

 

Згідно з матеріалами гербарію кафедри ботаніки ЧДУ та за результатами експедиційних досліджень території національного парку, виконаними співробітниками міжвідомчої комплексної лабораторії наукових основ заповідної справи та співробітниками кафедри ботаніки ЧДУ у період після 1991 року, флора вищих судинних рослин на території НПП “Вижницький” налічує 960 видів. Рослини належать до 91 родини.


В складі флори парку нараховується 50 рідкісних та зникаючих видів рослин не лише в Карпатському регіоні, але і на території національного парку. З них 45 занесено до “Червоної книги України» ( 1996), а 4 - до “Конвенції про міжнародну торгівлю видами фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення» (1973).

 

На території  НПП "Вижницький" відмічені 8 угруповань із Зеленої книги України:

-         Угруповання сіровільхових лісів (Аlneta incanae) з домінуванням у травостої страусового пера звичайного (Matteuccia struthiopteris)

-         Угруповання букових лісів (Fagetа sylvaticae) з домінуванням барвінку малого (Vinca minor);

-         Угруповання  букових лісів (Fagetа sylvaticae) з домінуванням у травостої цибулі ведмежої (Аllium (ursinum);

-         Угруповання  букових лісів (Fagetа sylvaticae) з домінуванням у травостої лунарії оживаючої (Lunaria rediviva);

-         Угруповання букових лісів (Fageta sylvaticae) з домінуванням плюща звичайного (Hedera helix);

-         Угруповання яворових лісів (Acereta pseudoplatani) з домінуванням у травостої лунарії оживаючої (Lunaria rediviva);

-         Угруповання скельнодубово – букових лісів (Querceto (petraeae) – Fageta (sylvaticae);

-         Угруповання ацидофільних скельнодубових лісів (Querceto (petraea).

На даний час на території парку виявлено 147 видів та 1 різновидність агарикоїдних (шапинкових) грибів. Слід зазначити, що 57 видів та 1 різновидність виявилися новими для Карпатських Лісів України, з них 56 видів та 1 різновидність були вперше знайдені в Українських Карпатах. В свою чергу, серед останніх 17 видів та 1 різновидність вперше зареєстровані на території України. Цікавими виявились знахідки червонокнижних грибів гериція коралоподібного та квіткохвісник Арчера.

Хочеться відзначити,що на даний час на території парку найстарішим деревом вважаться бук лісовий в урочищі Стебник висотою біля 33 – 34 м., розміром у обхваті – 4,5 м., орієнтовний вік – більше 250 років.

 

  

Copyright © 2008-2021,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA