На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 
Головна сторінка
Про нас
Структура управління
Громадська приймальня
Місце розташування, природні умови
Геологічна будова і тектоніка
Рельєф
Клімат
Метеорологічні показники
Гідрологія
Грунтовий покрив
Рослинний світ
Тваринний світ
Основні види діяльності, завдання
Охорона екосистем
Наукова діяльність
Рекреація (Туризм)
Екологічна освіта і виховання
Плани роботи відділів
Послуги
Еколого-просвітницький центр
Музей природи в с. Зеленів
Екологічні стежки та еколого-туристичні маршрути
Реалізація посадкового матеріалу
Новини, оголошення, інформація
Статті, збірники, газети
Таксаційний опис та плани лісонасаджень
Інформація щодо природокористування
Відеотека
Фотогалерея
Зима
Весна
Літо
Осінь
Друкована продукція
Наше видавництво
Про НПП в Україні та світі
Співробітництво
Міжнародне
Співпраця з громадськістю
Річні плани закупівель
Інформація про конкурсні торги
Контактна інформація

За геоботанічним районуванням України територія парку лежить на стику двох геоботанічних районів: більша частина її належить до Шешорсько-Красноїльського району ялиново-ялицево-букових і ялиново-буково-ялицевих лісів, а по лінії Виженка-Черешенька-Берегомет проходить межа Болехівсько-Берегометського району ялицево-букових лісів (його Покутсько-Буковинського підрайону).


У рослинному покриві території національного парку переважає лісова рослинність, яка за характером дуже відрізняється від решти території Українських Карпат переважанням буково-ялицевих та ялицево-букових лісів. Це пов’язане із більш м’яким та теплим кліматом даної території, оскільки бук і ялиця значно теплолюбивіші породи, ніж ялина. В комплексі із лісовою рослинністю зустрічаються ділянки післялісових лук (на схилах та гребнях) здебільшого антропогенного походження, виходи каміння, ділянки сіровільшаників на річкових терасах.

 

Згідно з матеріалами гербарію кафедри ботаніки ЧДУ та за результатами експедиційних досліджень території національного парку, виконаними співробітниками міжвідомчої комплексної лабораторії наукових основ заповідної справи та співробітниками кафедри ботаніки ЧДУ у період після 1991 року, флора вищих судинних рослин на території НПП “Вижницький” налічує 960 видів. Рослини належать до 91 родини.


В складі флори парку нараховується 50 рідкісних та зникаючих видів рослин не лише в Карпатському регіоні, але і на території національного парку. З них 45 занесено до “Червоної книги України» ( 1996), а 4 - до “Конвенції про міжнародну торгівлю видами фауни та флори, що перебувають під загрозою зникнення» (1973).

 

На території  НПП "Вижницький" відмічені 8 угруповань із Зеленої книги України:

-         Угруповання сіровільхових лісів (Аlneta incanae) з домінуванням у травостої страусового пера звичайного (Matteuccia struthiopteris)

-         Угруповання букових лісів (Fagetа sylvaticae) з домінуванням барвінку малого (Vinca minor);

-         Угруповання  букових лісів (Fagetа sylvaticae) з домінуванням у травостої цибулі ведмежої (Аllium (ursinum);

-         Угруповання  букових лісів (Fagetа sylvaticae) з домінуванням у травостої лунарії оживаючої (Lunaria rediviva);

-         Угруповання букових лісів (Fageta sylvaticae) з домінуванням плюща звичайного (Hedera helix);

-         Угруповання яворових лісів (Acereta pseudoplatani) з домінуванням у травостої лунарії оживаючої (Lunaria rediviva);

-         Угруповання скельнодубово – букових лісів (Querceto (petraeae) – Fageta (sylvaticae);

-         Угруповання ацидофільних скельнодубових лісів (Querceto (petraea).

На даний час на території парку виявлено 147 видів та 1 різновидність агарикоїдних (шапинкових) грибів. Слід зазначити, що 57 видів та 1 різновидність виявилися новими для Карпатських Лісів України, з них 56 видів та 1 різновидність були вперше знайдені в Українських Карпатах. В свою чергу, серед останніх 17 видів та 1 різновидність вперше зареєстровані на території України. Цікавими виявились знахідки червонокнижних грибів гериція коралоподібного та квіткохвісник Арчера.

Хочеться відзначити,що на даний час на території парку найстарішим деревом вважаться бук лісовий в урочищі Стебник висотою біля 33 – 34 м., розміром у обхваті – 4,5 м., орієнтовний вік – більше 250 років.

 

  

Copyright © 2008-2020,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA