На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 

Територія парку розміщена в межах Берегометського низькогір’я та підгірних височин, отже характеризується помірно-теплим кліматом з відносно високою вологістю повітря та помітними відмінами в мікрокліматі гірських долин, передгір’я та гірських пасом і вершин. Клімат тут формується під впливом складної взаємодії радіаційного режиму та процесів атмосферної циркуляції, характер прояву яких зумовлений географічним положенням і особливостями підстилаючої поверхні. Кліматичні особливості окремих частин гірського району визначаються їх відносною та абсолютною висотами, а мікрокліматичні особливості - характером рельєфу.


Найвищі температури повітря бувають в липні (+30 - +35 ºС). Найнижчі показники температури повітря спостерігаються в січні (- 20 -  -25 ºС).

 

В окремі роки температури повітря сильно відрізняються від середньо багаторічних. Так, середній з абсолютних мінімумів повітря становить -27 ºС, абсолютний мінімум -33 ºС. Максимум температури повітря за рік  +36 ºС градуси. У гірських долинах помітні досить суттєві добові коливання температури за рахунок активного радіаційного випромінювання в нічний час, яке підсилюється під час надходження з рівнин потужних холодних мас повітря. Натомість, в окремі періоди під час різких проривів з півночі холодних мас незначної потужності спостерігається бар’єрний ефект, коли температура в гірських котловинах значно вища, ніж в підгірній зоні.

 

 

Річна сума опадів в районі Берегометського низькогір’я коливається в межах 700 - 1000 міліметрів. Найбільше їх випадає в червні-серпні.


Відносна вологість повітря становить в середньому 80%  за рік. Переважають вітри південно-східного і північно-західних напрямків. Середня швидкість вітру становить 2,8м/сек. за рік.


Тривалість безморозного періоду в районі національного парку становить в середньому 110 - 130 днів; останні весняні заморозки закінчуються в другій декаді травня, хоча в окремі роки можуть траплятись й пізніше, перші осінні розпочинаються, як правило, з другої декади вересня.

 

Порівняно активною є грозова діяльність: кількість днів з грозами 35 - 40. Грози можливі протягом усього року, однак взимку вони рідкі і трапляються під час проходження активних циклональних фронтів. На кожні 20 - 30 днів з грозами припадає один день з градом, або в середньому 1 - 2 на рік.


В цілому територія парку характеризується сприятливими погодними умовами для відвідування і відпочинку людей.

  

Copyright © 2008-2018,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA