На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 
Головна сторінка
Про нас
Структура управління
Громадська приймальня
Місце розташування, природні умови
Геологічна будова і тектоніка
Рельєф
Клімат
Метеорологічні показники
Гідрологія
Грунтовий покрив
Рослинний світ
Тваринний світ
Основні види діяльності, завдання
Охорона екосистем
Наукова діяльність
Рекреація (Туризм)
Екологічна освіта і виховання
Плани роботи відділів
Послуги
Еколого-просвітницький центр
Музей природи в с. Зеленів
Екологічні стежки та еколого-туристичні маршрути
Реалізація посадкового матеріалу
Новини, оголошення, інформація
Статті, збірники, газети
Таксаційний опис та плани лісонасаджень
Інформація щодо природокористування
Відеотека
Фотогалерея
Зима
Весна
Літо
Осінь
Друкована продукція
Наше видавництво
Про НПП в Україні та світі
Співробітництво
Міжнародне
Співпраця з громадськістю
Річні плани закупівель
Інформація про конкурсні торги
Контактна інформація

Територія парку розміщена в межах Берегометського низькогір’я та підгірних височин, отже характеризується помірно-теплим кліматом з відносно високою вологістю повітря та помітними відмінами в мікрокліматі гірських долин, передгір’я та гірських пасом і вершин. Клімат тут формується під впливом складної взаємодії радіаційного режиму та процесів атмосферної циркуляції, характер прояву яких зумовлений географічним положенням і особливостями підстилаючої поверхні. Кліматичні особливості окремих частин гірського району визначаються їх відносною та абсолютною висотами, а мікрокліматичні особливості - характером рельєфу.


Найвищі температури повітря бувають в липні (+30 - +35 ºС). Найнижчі показники температури повітря спостерігаються в січні (- 20 -  -25 ºС).

 

В окремі роки температури повітря сильно відрізняються від середньо багаторічних. Так, середній з абсолютних мінімумів повітря становить -27 ºС, абсолютний мінімум -33 ºС. Максимум температури повітря за рік  +36 ºС градуси. У гірських долинах помітні досить суттєві добові коливання температури за рахунок активного радіаційного випромінювання в нічний час, яке підсилюється під час надходження з рівнин потужних холодних мас повітря. Натомість, в окремі періоди під час різких проривів з півночі холодних мас незначної потужності спостерігається бар’єрний ефект, коли температура в гірських котловинах значно вища, ніж в підгірній зоні.

 

 

Річна сума опадів в районі Берегометського низькогір’я коливається в межах 700 - 1000 міліметрів. Найбільше їх випадає в червні-серпні.


Відносна вологість повітря становить в середньому 80%  за рік. Переважають вітри південно-східного і північно-західних напрямків. Середня швидкість вітру становить 2,8м/сек. за рік.


Тривалість безморозного періоду в районі національного парку становить в середньому 110 - 130 днів; останні весняні заморозки закінчуються в другій декаді травня, хоча в окремі роки можуть траплятись й пізніше, перші осінні розпочинаються, як правило, з другої декади вересня.

 

Порівняно активною є грозова діяльність: кількість днів з грозами 35 - 40. Грози можливі протягом усього року, однак взимку вони рідкі і трапляються під час проходження активних циклональних фронтів. На кожні 20 - 30 днів з грозами припадає один день з градом, або в середньому 1 - 2 на рік.


В цілому територія парку характеризується сприятливими погодними умовами для відвідування і відпочинку людей.

  

Copyright © 2008-2020,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA