На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 
Головна сторінка
Про нас
Громадська приймальня
Місце розташування, природні умови
Геологічна будова і тектоніка
Рельєф
Клімат
Метеорологічні показники
Гідрологія
Грунтовий покрив
Рослинний світ
Тваринний світ
Послуги
Еколого-просвітницький центр
Музей природи в с. Зеленів
Екологічні стежки та еколого-туристичні маршрути
Реалізація посадкового матеріалу
Основні види діяльності, завдання
Охорона екосистем
Наукова діяльність
Рекреація (Туризм)
Екологічна освіта і виховання
Плани роботи відділів
Новини, оголошення, інформація
Таксаційний опис та плани лісонасаджень
Інформація щодо природокористування
Відеотека
Фотогалерея
Зима
Весна
Літо
Осінь
Друкована продукція
Наше видавництво
Про НПП в Україні та світі
Співробітництво
Міжнародне
Співпраця з громадськістю
Річні плани закупівель
Інформація про конкурсні торги
Договора оренди
Контактна інформація
Послуги   »   Еколого-просвітницький центр

Тим, хто є небайдужим до природи, хто хоче збагатити свій багаж екологічних знань, кого цікавлять проблеми екології, хто хоче культурно відпочити;  еколого-просвітницький центр національного природного парку «Вижницький» пропонує унікальний і неповторний маршрут по еколого-естетичній експозиції.


Еколого-естетична експозиція – сучасна модель екологічної освіти.


Еколого-просвітницький ценр є структурним підрозділом національного парку і забезпечує виконання поставлених завдань установи у контексті екологічного виховання людей.


Основним завданням ЕПЦ є підвищення рівня екологічної свідомості всіх вікових структур населення, а насамперед підростаючого покоління.

 

Головним об’єктом еколого-просвітницького центру парку є еколого-естетична експозиція, яка обладнана за сучасними технічними та ідейними вимогами.


Створена експозиція за фінансової підтримки міжнародної програми TACIS «Транснаціональна екологічна мережа Карпат» (1999-2001рр.)


Завдання екоцентру реалізовується шляхом проведення екскурсій по еколого-естетичній експозиції, проведення екскурсій по екологічних маршрутах, проведення бесід, дискусій, лекцій з шкільною молоддю, проведення природоохоронної пропаганди, переглядом тематичних відео-матеріалів, організації екологічних акцій та співпрацею з подібними громадськими і державними організаціями.

 

Естетичний підхід з еколого-виховним аспектом відіграв визначну роль у бажанні дітей неодноразово відвідувати експозицію і одночасно при цьому відпочивати та розширювати свій екологічний кругозір.


Тематичною основою у створенні ЕПЦ стала стежина, яка репрезентує всі природні комплекси низькогірної зони Буковинських Карпат. Під час проходження виставки відвідувач зможе побачити всі позитивні і негативні сторони з життя природи, і усвідомити, що сучасне ставлення людини до навколишнього середовища може призвести до непоправних наслідків. Порівняння незайманої природи та природи, що зазнала негативного впливу заставляє людину задуматись як відновити екологічний баланс. Велика роль у висвітлені проблемних питань природи належить ЕПЦ – структурі, яка покликана розбудити в серцях людей почуття любові до природи.


Наша виставка максимально відображає реальний світ природи, її зміну, явища і процеси, що в ній відбуваються. Шлях проходження виставки має тематичну і логічну послідовність. В трьох кімнатах буде продемонстрована зміна природних об’єктів протягом доби і року. У четвертій кімнаті реалізовується ідея змін у часі системи людина-природа.

 

Побачити чотири пори року за короткий час, динамічну зміну природних комплексів та явищ, а також порівняти негативний і позитивний вплив людини на довкілля (кімната часу) можливо тільки тут.


Крім цього тут можна побачити фото великих савців, рідкісні види рослин, послухати легенду про саламандру плямисту. А також побувати в печері, де вона мешкає. І все це у супроводі змістовної розповіді гіда.


Дійсно науково-технічний прогрес рухає суспільство вперед, але як правило це не йде на користь для здоров’я людини. Тому людина повинна задуматися над використанням того, що має забруднюючий вплив на навколинє середовище і надавати перевагу не шкідливим технологіям і способам проживання.

 

Вартість екскурсії:

для дітей - 10 грн;

для дорослих -20 грн.

для замовлення екскурсії звертайтесь за телефоном

(097) 02 05 366 чи

(097) 460 12 36

  

Copyright © 2008-2021,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA