На головну сторінкуКарта сайтуЗворотній зв`язокДодати в обране
 
Місце розташування, природні умови   »   Геологічна будова і тектоніка

Для національного природного парку «Вижницький», як і для Карпат загалом, характерна складчасто-покривна тектоніка з широким і класичним розвитком таких складових елементів, як скиби, луски, складки тощо.

 

Територія парку знаходиться на контакті південно-західного схилу Волино-Подільської плити Східно-Європейської платформи та складчастих структур Карпатської геосинклінальної області, що обумовлює надзвичайну складність його геологічної будови. Практично вся територія національного парку розміщена в зоні внутрішнього передгірного прогину, і лише крайня південна частина - вздовж північних схилів пасма Смидовата, знаходиться безпосередньо в Орівській скибі Скибової структурно-фаціальної зони суто карпатських складчастих структур.

 

У будові Складчастих Карпат беруть участь інтенсивно зім’яті в складки відклади крейдового та палеогенового віку (систем), представлені так званим флішем з монотонним ритмічним чергуванням пісковиків, алевролітів та аргілітів. Передкарпатський крайовий прогин складений потужною товщею уламкових порід (переважно конгломерати, пісковики, глини, піски), відомих під назвою молас. Останній альпійський етап орогенезу (неоген) продовжується й понині, що добре фіксується неотектонічними, стратиграфічними, геоморфологічними ознаками і супроводжується активними геодинамічними процесами.

 

  

Copyright © 2008-2018,

Національний природний парк «Вижницький»,
всі права на зміст та зображення захищені
Лічильник BEST.cv.uaРозробка веб-сайту: Студія COM.CV.UA